2025. április 10., csütörtök

Higgyetek az Ő prófétáinak - április 10 - CSÜTÖRTÖK - A jelenések könyve 16. fejezet

Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/

Te milyennek látod azt az Istent, Akit A jelenések könyve 16. fejezete bemutat?

A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:

Károli Gáspár fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Jelen%C3%A9sek%2016&version=KAR

Új protestáns fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Jelen%C3%A9sek%2016&version=NT-HU

A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak

1.    Ami Istentől indul, az sikerrel is jár. A fejezet azzal indul, hogy a templomban a hét angyal parancsot kap, amelyet végre is hajtanak, és azzal a kijelentéssel ér véget, hogy „meglett”. A történelemben háromszor hangzik el ez, mindenik alkalommal Istennek egy jelentőségteljes munkájának a befejezéseként. A teremtés befejezésekor ezt olvassuk: „elvégezteték,” a golgotai kereszten: „elvégeztetett,” és itt A jelenések könyvében: „meglett.” Isten mindhárom alkalommal tökéletes munkát végzett. Ami Isten templomából indul, az dicső befejezésre jut.         

2.    Isten válaszol a fenevad állításaira. A hét csapás mindenike válasz arra, amit a fenevad önmagának tulajdonít. Azt állítja, hogy övé a föld és neki köszönhető a föld termése. Azt állítja, hogy van hatalma életeket elvenni, ezért az angyal kiönti a poharát a földre, majd a vizekre és azok vérré változnak, mert a szentek vérét ontotta. A fenevad a nap imádatát eszközölte ki, ezért a nap fog ártani neki és azoknak, akik hűségesküt tettek mellette. Ezekben nem a büntetés és a megtorlás a hangsúlyos, hanem a válasz. A kérdés tisztázása, hogy ki az Isten és kinek van joga és hatalma az uralkodáshoz.

3.    Isten utat készít Fia érkezésének. A hatodik pohár kitöltésénél kiszárad az Eufrátesz vize, ahogyan azt Dániel könyvében is láttuk. Az Eufrátesz védte és táplálta Babilont, amikor ez kiszáradt, Babilon elbukott és Isten népe megszabadult, hazamehettek Jeruzsálembe. A végidőben ugyanez fog történni. Babilon elveszíti támogatóit, elbukik, leomlik, és Isten népe megszabadul az uralmától, hazamehet a mennyei Jeruzsálembe.

4.    A Szentháromság győz a gonosz hármasság felett. A végidőben egy gonosz hármasság egy utolsó támadást indít a Szentháromság Isten és népe ellen a jelképes Armageddonnál, de a gonosz hármasság szétesik. Azt olvassuk, hogy a város három részre szakad, akik alkották azt: a sárkány, a fenevad és a hamis próféta. Babilon Isten ítélete elé kerül és bűnhődik mindenért, amit Isten és népe ellen tett. Azt olvassuk, hogy ezzel egyidőben a hegyek és a szigetek megszűntek létezni, mert Isten előkészíti a földet az újjáteremtésre.  

5.    Ezen kívül még egy olyan Istent látunk:

a.    aki igazságos, szent és jó ítéletet hoz

b.    aki nem hagyja válasz nélkül a népe elleni támadásokat

c.    aki hagyja, hogy az emberek a saját isteneik és bálványaik imádásának következményeit learassák

d.    aki meglepetésként fog érkezni

e.    aki előtt ellenségei megszégyenülnek és megsemmisülnek

Ima éretted: Istenem, kérlek segítsd meg az olvasót, hogy az ő életében is jó befejezést nyerjen megváltó munkád, Jézus nevében. Ámen

Olvasmány – E.G. White JÉZUSHOZ VEZETŐ ÚT 12. fejezet

12. fejezet – MIT TEGYÜNK KÉTELYEINKKEL? (5. rész)

Látszólag nagyon sok homályos vagy nehezen érthető rész van, amelyeket azonban Isten világossá tesz azok előtt, akik megértésükre törekszenek. Lelkének vezetése nélkül a Szentírást elcsűrik-csavarják vagy helytelenül értelmezik. Sokszor olvassák emberek a Bibliát haszon nélkül, sőt határozottan kárukra. Ha Isten Igéjét szent félelem és ima nélkül nyitjuk fel, ha gondolataink, érzelmeink nem irányulnak Istenre, és nincsenek összhangban akaratával, akkor kétségek szállják meg elménket, és a Szentírás tanulmányozása közben megerősödnek kételyeink. Sátán fogva tartja gondolatainkat, és hamis magyarázatokat sugall. Ha emberek nem törekszenek szóban és tettekben összhangban élni Istennel, akkor - ha még olyan tanultak is - állandóan veszélyben forognak, hogy félreértik a Szentírást, s véleményükben nem is szabad bíznunk. Akik csupán ellentmondásokat keresnek a Szentírásban, sohasem nyerhetnek lelki meglátást. Ferde nézeteik következtében a legegyszerűbb és legvilágosabb dolgokban is okot találnak a kételkedésre és hitetlenségre.

A kételkedés valódi oka - bármennyire leplezett is - legtöbb esetben a bűn szeretete. Isten szavának tanításai és korlátozásai a büszke, bűnös szívnek ellenszenvesek, s akik követelményeinek nem hajlandók engedelmeskedni, mindig készek annak kötelező voltát, tekintélyét kétségbe vonni. Hogy az igazsághoz juthassunk, őszintén kell utána vágyakoznunk, és késznek lennünk, hogy annak engedelmeskedjünk. Mindazok, akik ily lelkülettel tanulmányozzák a Bibliát, elegendő bizonyítékot találnak arra nézve, hogy valóban Isten szava; megértik igazságait, "melyek bölccsé tehetnek az üdvösségre".

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése