Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/
Az olvasmány szerkezete:
2. Olvasmány a napi bibliai fejezethez
3. A heti olvasmány Ellen White könyvéhez
Olvasmány – A nagy Orvos lábnyomán 28. fejezet 2007. nap
AZ
OTTHON
Az élet gyakorlóiskola, amelyből szülőknek és gyermekeknek úgy kell vizsgázniuk, hogy beléphessenek a felsőbb – a mennyei iskolába
28. fejezet (2. rész) – Szolgálat a családban
Tömegek vágynak jobb életre, de nincs bátorságuk és
elszántságuk ahhoz, hogy megtörjék a szokás hatalmát. Visszariadnak a
megkövetelt erőfeszítéstől küzdelemtől és áldozattól; életük zátonyra fut,
tönkremegy. Ezért még nagy tudású, nemes törekvésű és jó képességű - egyébként
természetüknél és képzettségüknél fogva bizalmi és felelős állások betöltésére
alkalmas - emberek is lezüllenek és elvesznek a jelenlegi és az eljövendő élet
számára.
Micsoda ádáz harcot kell folytatniuk emberi méltóságuk
visszaszerzéséért azoknak, akik a jó útra térnek! Egész életükön át megviselt
szervezetükben, ingatag akaratukban, csökkent értelmi és meggyengült lelki
képességeikben aratják rossz vetésük gyümölcsét. Mennyivel többet lehetne
elérni, ha a bűnt már csírájában elfojtanák!
Ez a feladat nagyrészt a szülőkre hárul. Erőfeszítéseinket
- amelyeket az iszákosság és a társadalom testét fekélyként emésztő egyéb bűnök
terjedésének feltartóztatására teszünk - százszor nagyobb siker koronázná, ha
jobban igyekeznénk a szülőket megtanítani arra, miként alakítsák gyermekeik
szokásait és jellemét. A bűnre félelmetes erővel kényszerítő szokásokat a
szülők jóra késztető hatalommá alakíthatják. A folyóval már a forrásnál
találkoznak, és nekik kell azt helyes mederbe terelni.
A szülők lerakhatják gyermekeik egészséges, boldog életének
alapját. A kísértésekkel szembeni erős erkölcsi ellenálló képességgel, az élet
problémáinak leküzdésében szükséges bátorsággal és erővel felruházva engedhetik
el őket hazulról. Úgy befolyásolhatják szándékaikat és fejleszthetik
képességeiket, hogy életüket Isten dicsőségére és a világ áldására szenteljék.
Ösvényüket napfényes és árnyékos útszakaszokon egyengethetik felfelé, a dicső
magasságok felé.
Az otthon misszióterülete túlnő saját határain. A
keresztény otthonnak példamutatással kell szemléltetnie az igaz és tökéletes
életelveket. Ez a példa jó hatással van a világra. Az igaz család sokkal
nagyobb befolyást gyakorol az emberek szívére és életére, mint bármilyen
prédikáció. Ha a fiatalok ilyen otthonból lépnek ki az életbe, továbbadják azt
a leckét, amelyet megtanultak. Nemesebb életelveket ismertetnek meg más
családokkal, és felemelő befolyást árasztanak a társadalomra.
Sokan vannak még, akik számára áldássá tehetnénk otthonunkat. Társas összejöveteleinket, vendéglátásainkat ne a világ szokásai irányítsák, hanem Krisztus Lelke és Isten Igéjének tanításai! A zsidók minden ünnepükbe bevonták a szegényt, az idegent, valamint a lévitát is, aki egyrészt segített a papnak a szentélyben, másrészt vallási tanító és misszionárius volt. Mindezeket a nép vendégeinek tekintették, akikkel minden társadalmi és vallási örvendezéskor megosztották vendégszeretetüket, és gyengéden gondoskodtak róluk a betegség és a szükség idején. Ők azok, akiket szívesen kell látnunk otthonunkban. Ez a meleg fogadtatás sokat tehet a misszionárius ápoló vagy tanító, a gonddal terhelt, dolgos anya vagy az oly sok hajléktalan, szegénységgel és csüggedéssel küzdő gyenge és idős ember megvidámítására és bátorítására.
Mai Bibliai szakasz: Ezékiel 20
A fejezetet itt
olvashatod el a Bibliából:
Károli fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Ez%C3%A9kiel%2020&version=KAR
Új protestáns fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Ez%C3%A9kiel%2020&version=NT-HU
Ezékiel könyvének 20. fejezete azzal a képpel nyit, hogy Júda vezetői Ezékieltől érdeklődnek Isten felől, azonban Isten ezt megtagadja tőlük, mivel a vezetők szándékosan elutasítják, hogy az Úr útjain járjanak (1-4. vers). Isten ahelyett, hogy megválaszolta volna a feltett kérdést, melyért a vezetők felkeresték, egy olyan üzenetet adott nekik, melyen a fejezet hátralevő része alapul (5-44. vers).
Az üzenet első fele ismétlés Izrael történelméből Egyiptomtól az ígéret földjének elfoglalásáig; közben kiemeli Izrael népének lázadó hajlamát és Isten hűségét és jóságát Izrael elfordulásainak ellenére is (5-31. vers). A történet négy részből áll: (1) Egyiptomban (5-9. vers), (2) felnőtt generáció a pusztában (10-17. vers), (3) második generáció a pusztában (18-26. vers) és (4) Kánaánban (27-29. vers). Izrael, mint nemzet egyre előrébb haladva folyamatosan lázadozott Isten ellen. Két bűn emelkedik ki a többi közül: a bálványimádás és Isten szombatjának meggyalázása. Izrael hűtlen volt, bálványokkal szennyezte magát ahelyett, hogy teljesen odaszentelte volna magát Istennek. Megszentségtelenítette Isten szombatját, mivel nem értette meg, hogy a szombat megszentelése jelzi Istenhez való tartozását.
Az üzenet második fele Izrael hitehagyásáról szól Ezékiel idejéből, mely magába foglalja a megtisztítást és helyreállítást (30-44. vers). Isten népe nem volt kevésbé bálványimádó, mint amilyenek az elődeik voltak, hiszen ugyanazokat a bűnöket ismételték meg, beleértve azt is, hogy „átvitték fiaikat a tűzön” (lásd 31. vers). De Isten kiszabadítja őket a fogságból és könyörögni fog nekik szemtől szemben úgy, ahogyan már korábban is szembesítette dolgaikkal Izrael ősapáit a pusztában. Meg fogja tisztítani a bálványimádó és lázadozó népet, és megújítja szövetségét a megmaradtakkal (32-38. vers). A büntetések és tisztulás időszaka után Isten visszahozza a népet a különböző országokból – ahova szétszóródtak – arra a visszaállított földre, ahol igaz imádat lesz, és nem lesz újra bálványimádás (40-44. vers).
Izrael múltbéli és jelenbeli ismétlődő hitehagyásainak ellenére Isten még mindig hűséges hozzá. Sőt, nagyszerű tervei vannak a helyreállításra. Isten hosszú béketűrése és türelme az emberek felé jól látható abban, ahogy Isten viszonyult a lázadozó Izraelhez. Isten nem úgy fordul hozzánk, ahogyan megérdemelnénk, hanem szeretettel, mivel Ő maga a szeretet.
Chawngdinpuii Chawngthu
284. heti olvasmány A NAGY ORVOS LÁBNYOMÁN 28-29. fejezeteihez (január 10-17.).
Néhány ember számára talán nehéz lehet ezekkel a fejezetekkel azonosulni. Amennyiben nem boldog, egészséges és jól működő családi háttérrel vagy házassággal rendelkezel, akár úgy is érezheted, hogy ez az üzenet nem neked szól. A szerző arról ír, hogy mennyire döntő fontosságú az életre szóló társ megválasztása, és nem szabad elsietni azt. Évekbe telik a házasságot gazdag, erős, szétszakíthatatlan szövetséggé alakítani Krisztussal a középpontban. Majd ahogy a család gyarapodik, a legnagyobb befolyás, amit gyakorolni tud, az, hogy boldog otthont teremt és Jézus szeretetére neveli a gyerekeket. Sajnos én egy kis családból származom, ahol ez a gondolat ismeretlen volt, és szomorúsággal és magánnyal küzdöttem a házasságkötést követően is. Az volt az egyik vágyam, hogy nagy család és boldog otthon vegyen körül, mégis valahogy ez nem valósult meg. Mindazonáltal úgy vélem, a házasságon és a gyermeknevelésen túlmutat itt a fő mondanivaló. Ez arról szól inkább, hogy vonzzuk be az embereket és kerüljünk közel a szívükhöz. Megtanultam, hogy az otthonomat a szolgálat eszközeként használhatom, hogy örömmel fogadjam benne azokat, akik talán szintén megsebzettek. Gondolj csak azokra, akik csonka családból származnak, akik az élet értelmét keresik és nem találják meg azt a számtalan csapdával teli világban. Kapcsolódj hozzájuk, oszd meg velük az ebédedet az otthonodban és szánj időt egy velük töltött, felemelő beszélgetésre. Az igaz barátság melegsége, a szeretet, ami a szíveket köti össze, a menny örömének előízét jelenti.
Jane Wendt
Fordította Gősi Csaba
Ámen ✝️🛐🙏🕊
VálaszTörlés