2025. március 5., szerda

Higgyetek az Ő prófétáinak - március 5 - SZERDA - Jakab levele 1. fejezet

Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/

Te milyennek látod azt az Istent, Akit Jakab levele 1. fejezete bemutat?

A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:

Károli Gáspár fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Jakab%201&version=KAR

Új protestáns fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Jakab%201&version=NT-HU

A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak

1.    Isten nem akar elcsüggeszteni bennünket. Keresztényként gyakran elcsüggedünk, ha próbákba és kísértések közé kerülünk. Isten pedig nem csüggedt gyermekeket akar maga körül, hanem örömmel teli, kiegyensúlyozott és az élettel beteljesedett gyermekeket. Ezért szólít fel az apostol, hogy teljes örömnek tartsuk, amikor különféle kísértések közé kerülünk. Nem Isten adja a kísértést, de mégis megvan a kísértés gyakorlati haszna, mert a próba kitartást eredményez, a kitartás pedig tökéletes cselekedetet, hogy tökéletesek és hibátlanok legyünk, minden fogyatkozás nélkül. Az apostol hozzáfűzi, hogy „boldog ember az, aki a kísértés idején kitart, mert miután kiállta a próbát, elnyeri az élet koronáját, amelyet az Úr megígért az őt szeretőknek.”

2.    Isten mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül ad bölcsességet. Isten mindig a javunkat akarja, mi pedig a bölcsesség hiányában olyan dolgokat teszünk, amelyekkel ártunk önmagunknak és másoknak is. Isten úgy segít ezen, hogy hittel mondott kérésünkre bölcsességet ad, ennek pedig a következménye, hogy jó döntéseink következtében jó dolgok történnek az életünkben.          

3.    Isten stabilitást akar életünkben. Az apostol azt mondja, hogy ha hittel kérünk bölcsességet, Isten meg is adja, aminek az lesz az eredménye, hogy nem leszünk olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél ide és tova sodor. Stabilitás, kiszámíthatóság lesz az életünkben.

4.    Istent nem kísért. Sokszor meggondolatlanul mondjuk, hogy az Isten megpróbál bennünket, hogy meglássa, tényleg hűek vagyunk-e hozzá. Ez a fejezet azonban nyíltan mondja, hogy az Isten senkit sem kísért. A mindenható Isten próba nélkül is tudja, hogy mi lakik a szívünkben, és azt is, hogy hűségesek vagyunk-e hozzá vagy sem.

5.    Istentől csak jó származik. Az apostol azt mondja, hogy tévelygünk, amikor azt mondjuk, hogy az Isten megkísért bennünket. Így fogalmaz: „minden jó adomány és minden tökéletes ajándék onnan felülről, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, sem fénynek és árnyéknak váltakozása.”   

6.    Ezen kívül még egy olyan Istent látunk:

a.    aki felhívja a figyelmünket arra, hogy ezen a földön minden mulandó

b.    aki megígérte az élet koronáját azoknak, akik Őt szeretik

c.    aki gonosszal nem kísérthető

d.    aki senkit sem kísért gonosszal

e.    akinek az ember haragja nem szolgálja dicsőségét

f.      akinek az Igéje meg tudja tartani a lelkünket

g.    aki a szabadság tökéletes törvényét adja, hogy boldoggá tegyen bennünket

h.    akit azzal tisztelünk, ha meglátogatjuk az árvákat és az özvegyeket nyomorúságukban

Ima éretted: Istenem, kérlek, segítsd meg az olvasót, hogy ne csüggesszék el a próbák, mert megvan a hasznuk az üdvösség felé vezető úton, Jézus nevében, Ámen

Olvasmány – E.G. White JÉZUSHOZ VEZETŐ ÚT 7. fejezet

7. fejezet – A TANÍTVÁNYSÁG PRÓBAKÖVE (4. rész)

Gondoljátok azonban meg, hogy az engedelmesség nem csupán a parancsolatokhoz való alkalmazkodás, hanem a szeretet szolgálata. Isten törvénye, az Ő valódi, benső lényének kifejezése; a szeretet nagy elvének megtestesülése, mely uralmának alapját képezi mennyen és földön. Ha szívünk Isten képmására újjá alakul, ha Isten szeretete lett beleplántálva, nem valósíthatjuk-e meg életünkben Isten parancsolatait? Ha gyökeret vert szívünkben ez a szeretet, ha átalakultunk Teremtőnknek képmására, akkor teljesedésbe megy az újszövetség ígérete: "Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat" (Zsid 10:16). Ha a törvény szívünkbe van írva, vajon nem fog-e élő alapot ölteni életünkben? Az engedelmesség - a szeretet, hódolat és szolgálat - a tanítványság biztos jele. Azért mondja a Szentírás:"Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait" (1Jn 5:3). Továbbá másutt: "Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság" (1Jn 2:4). Ahelyett tehát, hogy a hit felmentene bennünket a törvény alól, épp a hit, éspedig egyedül a hit az, amely Krisztus kegyelmének részeseivé, az engedelmességre képessé tesz bennünket.

Engedelmesség által nem érdemeljük ki az üdvösséget. A megváltás Isten ingyen kegyelmi ajándéka, melyet hittel kell elfogadnunk. Ám a hit gyümölcse: az engedelmesség. "És tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és őbenne nincs bűn. Aki őbenne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik egy sem látta Őt, sem meg nem ismerte Őt" (1Jn 3:5-6). Ez az igazi próbakő. Ha Krisztusban maradunk, ha az Isten szeretete lakozik bennünk, akkor érzelmeink, gondolataink és tetteink összhangban lesznek Istennek az Ő szent törvényében kifejezett akaratával. "Fiacskáim! senki el ne hitessen benneteket: aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz" (1Jn 3:7). Az életszentség lényegét Isten szent törvénye határozza meg, amelynek színvonala a Sínai-hegyi tíz szabályban jutott kifejezésre.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése