Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/
Az olvasmány szerkezete:
2. Olvasmány a napi bibliai fejezethez
3. A heti olvasmány Ellen White könyvéhez
Olvasmány – A nagy Orvos lábnyomán 23. fejezet 1990. nap
EGÉSZSÉGÜGYI
ALAPELVEK
Az egészségügyi elvek ismerete nélkül senki sem alkalmas az élet felelősségeinek hordozására
23. fejezet (5. rész) – Étrend és egészség
Ne készítsünk szombatra dúsabb és változatosabb táplálékot,
mint egyéb napokra! Együnk szombaton kevesebbet és egyszerűbb ételeket, hogy tiszta
és friss aggyal jobban megértsük a lelki dolgokat! Megterhelt gyomor megterhelt
agyat jelent. Hallhatjuk a legértékesebb tanításokat, de nem fogjuk fel őket,
mert gondolkodásunkat összezavarja a helytelen étrend. Sokan nem gondolják,
hogy a szombati lakmározással milyen alkalmatlanná teszik magukat e nap szent
alkalmainak kihasználására.
A szombati főzést mellőzni kell, de azért nem szükséges
hideg ételt enni. Hideg idő esetén az előző napon készített ételt kell
megmelegíteni. Legyenek az ételek, ha egyszerűek is, ízletesek és
étvágygerjesztőek! Különösen a gyermekes családokban kell szombatra valami
olyanról gondoskodni, amit a család nem mindennap kap meg.
Ahol rossz étkezési szokásokat alakítottak ki, ott nem
szabad a reformot halogatni. Amikor a helytelen táplálkozás emésztési zavarokat
okoz, akkor igyekezni kell a még megmaradt életerőt minden fölösleges teher
eltávolításával megőrizni. Lehet, hogy hosszan tartó helytelen táplálkozás után
a gyomor sohasem nyeri vissza teljes egészségét, de a helyes étrend megelőzi a
további gyengülést, és sokan többé-kevésbé meg is gyógyulnak. Nem könnyű minden
helyzetre érvényes szabályokat előírni; de a helyes elvekre figyelve sokat
javíthatunk étkezési szokásainkon, és a szakácsnak nem kell mindig
ínycsiklandozó ételek készítésén fáradoznia.
A mértékletes táplálkozás jutalma: szellemi frissesség és
erkölcsi erő; a szenvedélyeket is segít megfékezni. Különösen a lomha
embereknek árt a falánkság; nekik szűkösen kellene táplálkozniuk és sokat
mozogniuk. Sok kiváló képességű férfi és nő felét sem valósítja meg annak,
amire képes lenne, ha önuralmat gyakorolva uralkodnék az étvágyán.
Sok író és szónok hibázik e dologban. Teleeszik magukat, és
azután ülő foglalatosságot keresnek; olvasnak, tanulnak vagy írnak, és nem
fordítanak időt a mozgásra. Ezért gondolkodásuk és beszédük lelassul. Írásukba
és beszédükbe nem tudnak szíveket megérintő erőt vinni. Munkájuk erőtlen,
terméketlen.
A súlyos felelősségek hordozóinak, mindenekelőtt a lelki természetű dolgok őreinek, mély érzésű, gyors felfogású embereknek kell lenniük. Mértékletességet kell gyakorolniuk az evésben, jobban, mint másnak. Nehéz ételeknek és ínyencségeknek nincs helyük asztalukon.
Mai Bibliai szakasz: Ezékiel 3
A fejezetet itt
olvashatod el a Bibliából:
Károli fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Ez%C3%A9kiel%203&version=KAR
Új protestáns fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Ez%C3%A9kiel%203&version=NT-HU
A harmadik fejezet folytatja a második fejezet témáját. Isten elmondja Ezékielnek, hogy őrállónak hívta el őt (3:17) és arra, hogy a fogságban levő népnek az Úr Igéjét hirdesse (3:18-21).
Amint ezt a fejezetet olvastam, amelyben Isten arra utasítja Ezékielt, hogy hirdesse az üzenetet mindenkinek, eszembe jutott a magvető példázata. Máté 13-ban Jézus bemutat egy magvetőt, aki mindenhová szórja a magot, miközben néhány az útfélre, néhány a köves talajra, néhány a tövisek közé, a többi pedig a jó talajba esik. A Jézus példázatában szereplő magvetőhöz hasonlóan Ezékielnek is szórnia kell a magot mindenhová, nem válogatva, hogy ki fogadja el és ki nem.
Sokan félünk az evangélizációtól. Ha a siker biztosított lenne, sokkal könnyebben tudnánk a misszióra gondolni, de ha a siker esélye csekély, sokkal nehezebb vele foglalkozni. Időnként azon találtam magam, hogy nem akarok bizonyságot tenni hitemről, miközben azt mondogattam magamban, hogy „ez egy nagyon nehezen elérhető terület”, vagy "a gazdagokat nem érdekli az evangélium."
Úgy gondolom, hogy a kudarctól való félelem az elsődleges oka annak, hogy nem merünk engedni Isten hívásának, hogy hitünket másokkal megosszuk. Időnként ez a félelem oda vezeti a keresztényeket, hogy egy csomó „talajelemzést végezzenek” (keresve azokat, akik a legfogékonyabban az üzenetünkre) mielőtt bizonyságot tennének, és utána csak azokkal osztják meg hitüket, akik valószínűleg fogékonyak.
Mindezeket figyelembe véve fontos felismerni, hogy Ezékiel 3-ban Istent nem Ezékiel evangélizációs sikere foglalkoztatja elsősorban, hanem inkább Ezékiel engedelmessége. A 22-27-ig terjedő versekben található látomásban Ezékielnek elmondják, hogy kötelekkel meg fogják kötözni, és képtelen lesz egy szót is szólni egészen addig, amíg Isten meg nem engedi neki. Ezékielt szó szerint megkötözik, száját pedig képletesen bekötik, hogy ne tudjon beszélni. Hogyan prédikálhat egy próféta, amikor kötelekkel meg van kötözve saját házában, miközben képtelen arra, hogy egy szót is kiejtsen? Egy helyhez kötött, néma evangélizátor nem képes betölteni küldetését, hogy Isten igéjét hirdesse, még akkor sem, ha ereje lenne hozzá.
Isten üzenete Ezékielhez és hozzánk is nagyon egyszerű: „Amikor elhívlak, felruházlak erővel. Te gyenge vagy, de én erős. Neked nincsenek szavaid, amelyekkel másokat meggyőzhetnél arról, hogy szükségük van rám, de nekem vannak. Amikor téged használlak az emberek vagy hallgatnak rád, vagy nem, de te akarj szolgálni. Légy hűséges és rendeld alá magad nekem, és akkor én fogom a munkát elvégezni.” Amikor te és én olvassuk azt, amit Isten Ezékielnek mondott, nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem ez egy jó hír! Ámen.
Dr. Eric Bates
281. heti olvasmány A NAGY ORVOS LÁBNYOMÁN 23. fejezetéhez (december 20-26.).
Bőségesen elegendő tudományos bizonyíték igazolja Ellen White azon tanácsait, hogy hagyjuk el a hús fogyasztását, erőteljesen korlátozzuk a cukor fogyasztását, együnk bőséggel teljes kiőrlésű magvakat, gyümölcsöket, zöldségeket és olajos magvakat. (Lépj kapcsolatba a Wildwood Egészségügyi Evangelizációs Központtal a konkrét internetes hivatkozásokért, amelyek ezekre a tanulmányokra mutatnak.) A kiegyensúlyozott étrend az elegendő, de nem túl nagy mennyiségű összetevőkkel a megfelelő mennyiségű jó szénhidrátot, fehérjét és jó minőségű zsírokat biztosítja. A legtöbb esetben a jól kiegyensúlyozott vegetáriánus étrend megelőzhet és kezelhet bizonyos betegségeket, mint például a szív- és érrendszeri betegségek, a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a rák, a csontritkulás, a vesebetegség és egyebek.
Még jóval az emberi cirkadián ritmus fontosságának és az időszakok által behatárolt étkezés jótékony hatásának felfedezése előtt, azt írta: „A rendszeres táplálkozás létfontosságú dolog. Minden étkezésnek legyen meghatározott ideje! Ekkor mindenki azt egye, amit szervezete igényel, de azután a következő étkezésig ne egyék semmit.” Azt javasolja, hogy együnk időhöz kötötten; mindössze kétszer vagy háromszor naponta. Máshol azt írja, hogy a reggelinek kell a legkiadósabb étkezésnek lennie.
Ezen tanácsának megfogadásából származó előnyök:
- kevesebb gyulladás lesz. A krónikus gyulladás táptalaja a krónikus betegségeknek, mint pl. az autoimmun betegségek, szív- és érrendszeri betegségek, a rák, a cukorbetegség, stb.
- a biológiai óra jobb hatékonysággal működik. A cirkadián ritmus befolyásolja a génjeink legalább harmadát. Amikor ennek a ritmusnak felborul az egyensúlya, hozzájárul a rákhoz, a szívbetegséghez, a gyulladáshoz, a hormonális egyensúlyhiányhoz, az autoimmun betegségekhez, és az ízületi gyulladáshoz.
- a sejtek és a szövetek hatékonyabban képesek ellenállni a stressznek.
- elősegíti a bélrendszer egészségét, így a jótékony baktériumok kerülnek túlsúlyba a belekben, és gyulladásellenes vegyületeket termelnek, amelyek megvédenek minket a krónikus betegségektől.
Testünk a Szentlélek temploma. Hozz hát egészséges döntéseket!
Ámen!
VálaszTörlésÁmen ✝️🛐🙏🕊
VálaszTörlés