2024. május 14., kedd

Higgyetek az Ő prófétáinak - május 14 - KEDD - Dániel könyve 2

Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/

Te milyennek látod azt az Istent, Akit Dániel könyve 2 bemutat?

A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:

Károli Gáspár fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=D%C3%A1niel%202&version=KAR

Új protestáns fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=D%C3%A1niel%202&version=NT-HU

(A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak

1.    Isten törődik egy pogány uralkodó érzéseivel.  Nabukodonozor nyugtalan volt országa jövője miatt, ezért álmatlanság és nyugtalanság gyötörte. Isten látta gyötrelmét és segítségére sietett egy olyan királynak, aki semmibe vette őt. Isten azonban úgy mutatkozik meg, mint aki törődik az ember érzéseivel. Nabukodonozor istenei pedig olyanok voltak, akik élvezték az ember gyötrelmeit és játszottak érzelmeikkel. Nabukodonozor úgy gondolta, hogy az istenei küldték az álmot, ás most úgy játszanak az érzelmeivel, hogy elfelejtetik vele, hogy legyen miért gyötrődnie.  

2.    Isten az ellenségének mutatja meg a történelem legfontosabb próféciáját. Dániel könyvének 2-ik fejezete sok embert lenyűgözött a történelem folyamán. Isten megmutatja, hogy milyen birodalmak követik egymást egészen a világ végéig, és azt is, hogy mi történik ezután. Viszont nem nagyon szoktunk azon gondolkodni, hogy ezt a próféciát Isten egy pogány királynak adta, akit ő ellenségének tartotta.

3.    Isten prófétának tekinti Nabukodonozort. Dániel azt mondja a királynak, hogy „te láttad”. Az Ószövetségben a prófétákat látóknak nevezték. Ez a fejezet ugyanazt a kifejezést alkalmazza Nabukodonozorra, mint, amit a prófétákra szoktak. Istennek nem gond egy pogány királyt prófétájának tekinteni.

4.    Isten olyan rangot adott Nabukodonozornak, mint kezdetben Ádámnak. Lehet, hogy elcsodálkozunk azon, hogy Isten úgy kezeli Nabukodonozort, mint kezdetben Ádámot, akire rábízta az állatokat, madarakat és mindent, hogy uralkodjon azokon. Most ezt olvassuk Nabukodonozorral kapcsolatosan: „kezedbe adta az embereket, a mezei állatokat és az égi madarakat, bárhol laknak is, és mindezeknek uralkodójává tett.”

5.    Isten gondoskodik a föld végső sorsáról. Egy ideig földi királyok uralkodnak, és uralmuk alatt nem lesz igazán jó dolga az embereknek és az állatvilágnak, de Isten elhozza az Ő országát, amely teljesen más lesz minden eddigi országnál, amelyben igazán jó dolga lesz embernek és természetnek egyaránt.  

6.    Ezen kívül még egy olyan Istent látunk:

a.    aki meghallgatja gyermekei imáját, és megjelenti a király álmát

b.    aki nemcsak az álmot, de a jelentését is megjelenti

c.    aki ismeri és kezében tartja a jövőt

d.    aki kész megosztani titkát, még egy pogány uralkodóval is

e.    aki dicsőséges jövőt tervez az ember és a föld számára

Ima éretted: Istenem, kérlek, segítsd meg az olvasót, hogy tudja, Te odafigyelsz érzéseire és sosem játszol az érzelmeivel; adjad, hogy tudja, Te kezedben tartod a jövőt és a Te szép és jó terved fog megvalósulni, Jézus nevében, Ámen

Olvasmány – E.G. White JÉZUS ÉLETE 30. fejezet

30. fejezet – „Választa tizenkettőt” (3. rész)

Az apostolok egyik csoportjának élén Filep neve áll. Ő volt az első tanítvány, akihez Jézus határozott parancsa szólt: "Kövess engem!" (Jn 1:44) Filep bethsaidai volt, csakúgy, mint András és Péter. Hallgatta Keresztelő János tanítását, hallotta a kijelentést: Krisztus Isten Báránya. Filep őszintén kereste az igazságot, de szívében lassan fogant meg a hit. Noha csatlakozott Krisztushoz, de Nátánaelnek tett kijelentéséből érződik, hogy nem volt teljesen meggyőződve Jézus istenségéről. Bár Krisztust a mennyei hang mondotta Isten Fiának, Filep számára Ő mégis a "názáreti Jézus, Józsefnek fia" volt. (Jn 1: 46) Az ötezer megvendégelésekor újra kitűnt Filep hitetlensége. Jézus megpróbálta őt a kérdéssel: "Honnan vegyünk kenyeret, hogy ehessenek ezek?" Filep válasza hitetlenséget sugallt: "Kétszáz dénár árú kenyér nem elég ezeknek, hogy mindenikük kapjon valami keveset" (Jn 6:5.7). Jézus elszomorodott. Bár Filep látta műveit és érezte erejét, mégsem volt hite. Amikor a görögök Jézus után érdeklődtek Filepnél, ő nem ragadta meg az alkalmat, hogy bemutassa őket a Megváltónak, hanem elment Andrásnak szólni. Mi több, Filep szavai a keresztrefeszítés előtti utolsó órákban is inkább gyengítették a hitet. Amikor Tamás azt mondta Jézusnak: "Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az utat? ", a Megváltó így felelt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. [...] Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is." Filep a hitetlenség hangján szólalt meg: "Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!" (Jn 14:5,8) Ilyen nehéz felfogású, hitben gyenge volt az a tanítvány, aki már három éve Jézussal járt.

Filep hitetlenségével szerencsés ellentétben állt Nátánael gyermeki bizalma. Mélységesen komoly természetű ember volt, hite a láthatatlan dolgok valóságába kapaszkodott. Mindazonáltal Filep is Krisztus iskolájának tanulója volt, s az isteni Tanító türelmesen hordozta hitetlenségét, nehézfejűségét. Amikor a Szentlélek kitöltetett a tanítványokra, Filep az isteni rendelés szerinti tanítóvá lett. Tudta, miről beszél és olyan bizonyossággal tanított, hogy meggyőződést ültetett hallgatóiba.

2 megjegyzés: