Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/
Te milyennek látod azt az Istent, Akit 3Móz 11 bemutat?
A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:
Károli Gáspár fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=3%20M%C3%B3zes%2011&version=KAR
Új protestáns fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=3%20M%C3%B3zes%2011&version=NT-HU
(A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak
1. Isten azt akarja, hogy szentek legyünk. Isten azt kéri tőlünk, hogy mindenben, így étkezési szokásainkban is szentek legyünk. A szent elkülönítettet jelent. Isten elkülönített minket mindentől, ami testileg, lelkileg, fizikailag beszennyez és árt nekünk. A szent különbözik a közönségestől, a jó a rossztól. Isten az Ő népét elkülöníti mindentől, ami rossz. Azt szeretné, ha a világ meglátná, hogy milyen különbség van aközött, aki szereti és szolgálja Istent és aközött, aki nem.
2. Isten azt akarja, hogy egészségesek legyünk. Amit Isten tisztátalannak tekint, az árt testi és lelki egészségünknek. A tisztasági törvényeknek való engedelmesség az Isten iránti hűségünk próbája is. Olyan, mint a tiltott fa az Éden kertjében.
3. Isten tudja, hogy mi válik javunkra. Isten, aki minket teremtett, tudja, hogy mi a legjobb üzemanyag testünk számára. Ezért bízzunk benne, mert az a valaki tiltott meg bizonyos dolgokat, aki minket teremtett, aki ismeri felépítésünket, aki szeret bennünket, és aki mindenben a javunkat akarja. Sokan úgy gondolják, hogy az Újszövetségben ezek a tilalmak már nem érvényesek. Az ember szervezete viszont nem változott meg az Újszövetségben. Ami egészséges volt, egészséges most is, ami ártott az ószövetségi embernek, az árt nekünk is.
4. Ezen kívül egy olyan Istent is látunk ebben a fejezetben, aki pontos utasításokat ad az ember egészségét illetően; akinek fontos az ember egészsége és jóléte; aki boldognak és kiegyensúlyozottnak akarja látni gyermekeit.
Olvasmány – E.G. White KERESZTÉNY SZOLGÁLAT 12. fejezet
12. fejezet – Bibliai evangelizáció (1. rész)
A mennyben megfogant gondolat
A Biblia-tanulmányok tartásának terve mennyben megfogant gondolat. Sokan, férfiak és nők is részt tudnak venni a misszionáriusi munkának ezen ágában. Munkások fejlődhetnek így, akik aztán Istennek hatalmas emberei lesznek. Az Úr Igéje ezrekhez jutott el ezekkel az eszközökkel, és a munkások személyes kapcsolatba kerülnek minden nemzetből és nyelvből való emberekkel. A Biblia családokhoz jut el, szent igazságai elérik a lelkiismeretet. Kérleljük őket, hogy olvassanak, vizsgálódjanak és ítéljenek maguk, mivel nekik kell viselniük annak felelősségét, hogy befogadják vagy elutasítják az isteni világosságot. A Mindenható nem fogja engedni, hogy az érte végzett értékes munka jutalom nélkül maradjon. Sikerrel koronáz majd minden alázatos erőfeszítést, amit a nevében teszünk. (Gospel Workers, 192.)
Munkánkat mennyei Atyánk jelölte ki nekünk. Vegyük Bibliánkat, és induljunk el, hogy figyelmeztessük a világot. Legyünk Isten segítő keze a lelkek megmentésében – csatornák, amelyeken keresztül az ő szeretete napról napra kiáradhat a veszendő emberekre. (Testimonies, IX, 150.)
https://white-konyvtar.hu/fejezet/KSz/felfedezesek/1925/13.906/
Olvasmány Ellen White KERESZTÉNY SZOLGÁLAT című könyve 12. fejezetéhez (április 24-30.).
Örömteli munka megnyitni a Szentírást mások előtt. (Bizonyságtételek, 9. kötet, 118. o.) Keresztény szolgálat 144. o.
Mindig is úgy hittem, hogy létezik egy megelégedettségi folytonosság, amely mentén éljük az életünket. Az egyik végén a romlás és kétségbeesés, a másikon pedig a vidámság és életöröm. Legtöbbünk valahol a közepén él, ahol a negatív kiugrások pusztán az unalomig érnek el, míg a csúcsok valahol a megelégedettség és az izgalom körül vannak, de ennél többet nem túl gyakran érnek el.
Hogyan lehet több időt tölteni a spektrum magasabb részein és megtapasztalni a valódi örömet? Ha megvizsgáljuk, hogy Jézus hogyan használta ezt a szót, észrevesszük, hogy ez szorosan kapcsolódik a léleknyeréshez. Azok, akik a talentumaikat Isten szolgálatába állítják, bemennek az ő uruknak örömébe. (Máté 25:21, 23) Örvendezés van a mennyben, amikor egy bűnös lélek visszatér az Úrhoz, amikor egy elveszett bárány vagy gyermek visszatér a nyájhoz. (Lukács 15:7, 10) Az erőfeszítéseket, amelyeket Jézusért teszünk és valakinek a megtéréséhez vezetnek, örömteli ünneplés követi. Ennek az örömnek nem kell váratnia valakinek a végső megváltásáig, az öröm jelen van mindvégig az utazás során, amikor azt követhetjük, hogy valakinek az értelme megnyílik, ahogyan megnyitjuk az írásokat neki. Örömmel tapasztaljuk, amikor látjuk, hogy valakinek a kételye kíváncsiságba vált át, amikor a kíváncsiság érdeklődéssé válik, amikor az érdeklődés megvilágosodássá válik és amikor a megvilágosodás az egész életét megváltoztató szenvedéllyé válik. A Biblia ügyéért munkálkodás olyan munka, ami örömet okoz. Ez egy valódi szakmai megelégedettség.
Karen D. Lifshay
Kommunikációs asszisztens, Hermiston HNA Egyház, Oregon, USA
Fordította Gősi Csaba
Ámen 🛐🙏👼🕊
VálaszTörlés