Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/
Te milyennek látod azt az Istent, Akit 1Móz 42 bemutat?
A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:
Károli Gáspár fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=gen+42&version=KAR
Új protestáns fordítás:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=gen+42&version=NT-HU
(A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak
1. Isten, akinek tervei kifürkészhetetlenek. Isten eltervezete, hogy dolgozni fog József és testvérei jellemén, ezért különböző próbákba engedi be őket. Az előző fejezetekben József jellemformáló próbáival találkozunk, ebben a fejezetben a testvéreivel. Amikor útra kelnek Egyiptomba, nem csak egy fizikai utat tesznek meg, hanem egy lelki utazásba is kezdenek, aminek a vége jellemük átalakulása és kifinomulása. És érdekes az is, hogy a testvérek jellemformálásának az eszköze épp József lesz, akit Isten fel tud használni célja elérésére. A mi életünk is egy ilyen vándorút, amelyen Isten velünk jön, és formálja a jellemünket, hogy az Ő népe és gyermekei lehessünk.
2. Isten, a tökéletes szervező. Ez a történet nem a véletlenek sorozata, hanem az Isten által lefektetett terv. József nem véletlenül lesz Egyiptom kormányzója, a testvérei nem véletlenül találkoznak vele, hanem egy precízen megtervezett és levezényelt terv szerint. Isten a mi életünket is szeretné tervezni és vezényelni, hogy a lehető legjobbat hozza ki belőle.
3. Isten, aki nagy próbákat is megenged gyermekei életében, de a szabadítást is megtervezi. Isten tudta, hogy éhség lesz a földön és ez az Ő szövetségesét és családját is érinteni fogja, ezért tervet készít a megmentésükre. A Biblia azt mondja, hogy Isten a próbákkal együtt a kimenekedést is megadja nekünk. Nem ígéri meg, hogy nehézségektől mentes életünk lesz, de gondoskodik a megoldásról.
4. Isten, aki nemcsak gyermekeiről gondoskodik. Isten nemcsak Jákobnak és családjának megsegítéséről gondoskodik, hanem szövetségese – József által Egyiptom népéről és a Kánaánban lakó különféle népek és nemzetségekről is, mert mindnyájan Egyiptomba mentek élelmet vásárolni és így túl tudták vészelni az éhség nehéz éveit.
5. Ezen kívül egy olyan Istent is látunk ebben a fejezetben, aki megoldja az emberek problémáit, de ehhez nekik is meg kell tenniük a maguk részét; aki sokszor olyan embereket, népeket is felhasznál megváltási tervében, akik nem Őt imádják; akinek saját menetrendje van, amit jól látunk József családja megmentésének történetében; aki együtt szenved az emberrel (a történet szereplői sok nehézségen mentek keresztül, de nem egyedül kellett megtenniük, Isten ott volt mellettük); akinek végig kell néznie gyermekei gyötrődését és szenvedéseit.
Olvasmány – E.G. White KERESZTÉNY SZOLGÁLAT 5. fejezet
5. fejezet – A gyülekezet, mint kiképző központ (5. rész)
Válasszunk ki tisztviselőket, akik alkalmasak mások képzésére
Nagy gonddal kell kiválasztanunk az új gyülekezet tisztviselőit. Legyenek ezek olyan férfiak és nők, akik teljesen megtértek. Azokat válasszuk meg, akik a leginkább alkalmasak mások oktatására, irányítására, akik egyaránt szolgálnak szavaikkal és tetteikkel. Mélyen gyökerezik a szükséglet arra, hogy minden vonalon folyjon a munka. (Testimonies, VI, 85.)
A véneknek és az egyes területeket irányító embereknek a gyülekezetekben többet kellene törődniük a munka mederbe terelését szolgáló tervek lefektetésével. Úgy kell rendezniük a dolgokat, hogy minden tagnak jusson tennivaló, hogy senki élete ne sodródjon céltalanul, hanem inkább betöltsék, amit különböző képességeik szerint be tudnak… Nagyon fontos, hogy a gyülekezeti tagok ilyen szellemű oktatásban részesüljenek, hogy Isten önzetlen, odaszentelt és hatékony munkásaivá váljanak. A gyülekezet pedig csak ilyen pályát futva nyer védelmet a gyümölcstelenné és halottá válással szemben… Váljék valamennyi gyülekezeti tagból élő kő Isten templomában, fényt árasztva magából. (Review and Herald, 1890. szeptember 2.)
Önmagukat képző gyülekezeti tagok
A gyülekezeti tagoknak dolgozniuk kell, képezni magukat, küzdeni, hogy elérjék az eléjük állított magasabb szintet. Az Úr, amennyiben együttműködnek vele, segít nekik ennek elérésében. (Testimonies, IX, 140.)
Nem engedhetjük, hogy lemaradjunk akár egyetlen alkalomról is, amikor szellemileg alkalmasabbá tehetjük magunkat az Istenért való munkálkodásra. (Christ’s Object Lessons, 334.)
https://white-konyvtar.hu/fejezet/KSz/felfedezesek/1925/13.380/
Olvasmány Ellen White KERESZTÉNY SZOLGÁLAT című könyvének 5. fejezetéhez (február 20-26.).
Az oktatás az egyház fontos célja és az egyik eszköze ahhoz, hogy a Jézustól kapott küldetését betöltse. Az oktatás része annak, hogy hogyan éri el a megváltás terve a csúcspontját.
A keresztény oktatásnak jól körülhatárolható célja van, és úgy érhető el, hogy tanulási helyzeteket irányítanak egy bizonyos cél érdekében. A maga részéről az egyháznak meg kell értenie Isten tervét és életképes stratégiákat kell alkalmaznia, hogy teljesítse ezt a tervet. Az egyháznak szüksége van az oktatásra, hogy megossza Isten örök megváltási tervét. Hogy a megváltás célja megvalósulhasson, az egyháznak és a keresztény oktatóknak együtt kell működniük és össze kell hangolódniuk.
Az oktatás viszont a megváltott egyház tevékenysége, amelyet azzal bíztak meg, hogy megossza a megváltási tervet.
Így az egyház az oktatás központjaként tekintendő. A tudásnak, amelyet kutatnak és megosztanak, hasznosnak, szerteágazónak és gyakorlatinak kell lennie, de mindenekfelett összhangban kell lennie Isten tervével. A missziós tudást kutatni és gyakorolni kell. Ez a tudás tartalmazza a mentális, fizikai, érzelmi és lelki fejlődést, amelynek alapja a megváltási terv.
Természetesen minden hívő fogadója és továbbadója Isten tervének, tudományának. Miközben tanítja, bátorítja és megszervezi, hogy szolgáljon, az egyház betölti ezt a missziót. Ahol szükség van, igazítsuk hozzá az oktatási tantervet. Vegyük figyelembe azokat a területeket, amelyeken sürgősen javítani kell, mint például az egészséges ételek vásárlása és elkészítése. Minden új hívőnek szüksége van arra, hogy átformáló oktatásban részesüljön, amely felkészíti őket arra, hogy a további átformáló oktatás új csatornájává váljanak. Ez a végidők egyházának feladata.
José Luis Jiménez
A keresztény szolgálat és vallás professzora, Linda Vista Egyetem, Mexico
Fordította Gősi Csaba
Ámen 🛐🙏👼🕊
VálaszTörlésÁmen!
VálaszTörlés