2023. január 29., vasárnap

Higgyetek az Ő prófétáinak - január 29 - VASÁRNAP - 2 Krónikák 14

Itt találod az összes felolvasást: http://higgyetekazoprofetainak.blogspot.hu/

Te milyennek látod azt az Istent, Akit 2 Krónikák 14 bemutat?

A fejezetet itt olvashatod el a Bibliából:

Károli Gáspár fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=2%20Kr%C3%B3nika%2014&version=KAR

Új protestáns fordítás:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=2%20Kr%C3%B3nik%C3%A1k%2014&version=NT-HU

(A következő pontokban azt találod, ahogy a szerző meglátta Istent ebben a fejezetben. Kommentben leírhatod, hogy te milyen Istent fedeztél fel ebben a fejezetben. Ha e-mailben kaptad meg az olvasmányokat, akkor válaszlevélben írhatod meg gondolataidat vagy kommentet írhatsz ide: https://www.facebook.com/higgyetekazoprofetainak

 

1.    Isten arra akar tanítani, hogy reá hagyatkozzunk. Asa szerette Istent és hitt benne, de az ország, amelyet átvett nagyon rossz állapotban volt. Sok mindent rendbe kellett tenni. Eltávolította az idegen oltárokat, lerombolta az áldozóhalmokat és megparancsolta a népnek, hogy Istent szolgálják. Ezt azért kellett megtenni, mert még voltak idegen oltárok, áldozóhalmok és a nép még mindig idegen Isteneket imádott. Amikor ezt a reformot végrehajtotta, Isten békességet adott neki. Ezt a békés időt nem semmittevésre használta, hanem az ország építésére.   

2.    Isten meghallgatja a hozzá segítségül folyamodókat. Édesapja hadserege segítséget kapott Istentől a kétszeres haderővel szemben, amikor Istenhez kiáltottak. Asa még nehezebb helyzetben volt, mert az etiópok egymilliós hadsereggel támadták meg kicsiny országát. Asa ismerte Istent. Tudta, hogy neki „nem nehéz megsegíteni az erőtlent a sokasággal szemben!” Tudta, hogy megvédi azt, aki reá támaszkodik. Tudta, hogy ember nem tehet Isten ellen semmit. Tudta, hogy Isten nevében hatalom és győzelem van.

Olvasmány – E.G. White AZ UTOLSÓ NAPOK ESEMÉNYEI 16. fejezet

16. fejezet – A KEGYELEMIDŐ LEZÁRULÁSA (1. rész)

Senki sem tudja, mikor zárul le a kegyelemidő

Isten nem nyilatkoztatta ki számunkra, meddig hangzik ez az üzenet, vagy mikor fog lezárulni a kegyelemidő. Magunknak és gyermekeinknek azokat a dolgokat kell elfogadnunk, amelyeket kinyilatkoztattak, viszont afelől ne akarjunk tudakozódni, amit a Mindenható titokban tartott…

Leveleket kaptam, amiben azt kérdezték, hogy kaptam-e különleges világosságot a kegyelemidő lezárulásának idejére nézve. Én azt válaszolom, az egyetlen üzenet, amelyet közvetítenem kell, hogy most, míg tart a nappal, a munka ideje van itt, de közeleg az éjszaka, amikor senki sem dolgozhat (1SM, 1894, 191. o.).

A vasárnaptörvény kiadása megelőzi a kegyelemidő lejártát

Az Úr világosan megmutatta nekem, hogy a fenevad képét a kegyelemidő lezárulása előtt fogják létrehozni, mert ez lesz majd a nagy próba Isten népe számára, amely eldönti örök sorsukat (2SM, 1990, 81. o.). [Lásd az előző fejezetet, ahol a vasárnaptörvény kiadását Isten népe nagy próbájaként mutatja be a szerző.]

Mi „a fenevad képe” és hogyan hozzák létre? A képmást a kétszarvú fenevad készíti el, amelyet a fenevad hasonmásának is neveznek. Ahhoz tehát, hogy megtudjuk, milyen is ez a kép és hogyan formálják meg, tanulmányoznunk kell magának a fenevadnak, azaz a pápaságnak az ismertetőjegyeit. [Jelenések könyve 13. fejezete 11-17. versének kétszarvú fenevada elkészíti a Jelenések könyve 13. fejezetének 1-10. versében bemutatott fenevad képmását.]

Amikor az ősegyház megromlott: feladta az evangéliumi egyszerűséget, pogány rítusokat és szokásokat fogadott el – elveszítette Isten Lelkét és erejét. A világi hatalom támogatását vette igénybe, hogy az emberek lelkiismeretét irányítsa. Ennek eredményeként jött létre a pápaság, olyan egyház, amely irányította az államhatalmat, és saját céljainak előmozdítására használta fel, főképpen az „eretnekség” megbüntetésére. De hogy az Egyesült Államok megformálhassa a fenevad képmását, a polgári kormányzatot a vallás uralma alá kell vonnia, hogy az egyház az állami hatalmat is saját céljainak szolgálatába állíthassa…

A fenevad képe a hitehagyó protestantizmusnak azt a formáját ábrázolja, amely akkor alakul ki, amikor a protestáns egyházak dogmáik megtartatásához a polgári hatalom segítségére igényt formálnak (GC, 1911, 443, 445. o.).


1 megjegyzés: